Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki

Senio-Rita Animacje w Gminie Tuchomie

Miesiące lipiec i sierpień to czas nawiązywania relacji między uczestnikami klubów Senio-RITA i wzajemne poznawanie siebie.

Ten letni czas w klubach poświęciliśmy na ustalenie priorytetów i zasad naszych spotkań. Wspólnie bawiliśmy się przy pleceniu wianków, robieniu ziołowych bukietów. Wszyscy chętnie uczestniczyli w treningach pamięci, koncentracji, ćwiczeniach motoryki dłoni, ćwiczeniach izometrycznych.

Wspólny stół, na którym gościły zdrowe soki, sałatki, koktajle dał uczestnikom animacji mnóstwo energii. Nikomu nie brakowało sił, gdy gościliśmy u siebie kosmetyczkę, fotografkę. Zadbaliśmy również o naszą urodę wykonując zabieg parafiny na dłonie oraz ekologiczną sól do stóp.

Wielką radością były dla nas prezentacje uczestników np. przędzenia wełny lub gry na organkach.  To był dla wszystkich czas wspomnień o dawnych latach i jednocześnie czas, który wykorzystaliśmy na pokazanie seniorów jako jednej z najbardziej aktywnych grup społecznych w sołectwach: Modrzejewo, Kramarzyny, Trzebiatkowej.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski