Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
Parchowo piknik

Piknik promujący projekt SenioRITA w Parchowie

W sobotę, 31 lipca 2021 r. odbył się piknik promujący projekt SenioRITA, adresowany do mieszkańców gminy Parchowo, zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami, seniorów i osób z ich otoczenia.

Na boisku przy ul. Strażackiej od godz. 14.00 do 17.00 miały miejsce nie tylko zawody, konkursy z nagrodami i występy pań ze Stowarzyszenia Gołczewskie Babeczki, ale przede wszystkim promowane były działania planowane do realizacji w ramach projektu Senio-RITA współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W słoneczne sobotnie popołudnie na piknik przybyli seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie i najbliżsi. Koło Gospodyń Wiejskich z Gołczewa przygotowało pyszny bigos, swojski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciasta, kawę i napoje. Były też pieczone na miejscu gofry, na które czekały wszystkie łasuchy.

Uczestnicy pikniku spędzili miło czas biorąc udział w konkursach, zabawach integracyjnych, zgadywankach i oglądając występy kabaretowe. Organizatorzy zapewnili uczestnikom transport i pomoc medyczną na miejscu imprezy.

Pracownicy GOPS w Parchowie, który realizuje z ramienia Gminy Parchowo projekt SenioRITA przedstawili planowane działania i zaprosili do udziału w nim, ponieważ nabór jest ciągły i w każdej chwili można się jeszcze zgłosić.

Wystarczy zadzwonić do specjalistów usług społecznych pod nr tel. 59 821 48 36 i umówić się na wizytę w celu podpisania dokumentów zgłoszeniowych.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski