Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
występ

Światowy Dzień Seniora z Senio-RITĄ w Trzebielinie

Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada każdego roku. Tego właśnie dnia, 14 listopada 2021r. w Trzebielinie, odbyło się spotkanie integracyjne dla uczestników projektu Senio-RITA .

W spotkaniu uczestniczył wójt gminy, Pan Tomasz Czechowski, który na wstępie złożył życzenia seniorom z okazji ich święta.

Kierownik projektu Patrycja Osińska opowiedziała o realizacji zadań projektowych w skali całego powiatu, natomiast kierownik GOPS Joanna Kmiecik przedstawiła prezentację z dotychczasowego przebiegu projektu  w gminie Trzebielino.

Seniorzy bawili się przy muzyce w wykonaniu grupy wokalnej z Biblioteki – Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie. Wokalistki wykonywały utwory doskonale wszystkim znane, z lat 80-tych, zachęcając w ten sposób – z powodzeniem- do wspólnego śpiewania i zabawy.

Debiut sceniczny miała grupa teatralna, która w ramach zajęć animacyjnych pn.  ,,Scena dla seniora” przygotowała przedstawienie pt. ,,Wesołe jest życie staruszka”. W niezwykle humorystyczny sposób opowiedziano o życiu codziennym seniorów. Przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Dla wszystkich uczestników przygotowany został ciepły posiłek. Z uwagi na porę obiadową spotkania – zupa krem z dyni oraz solianka, a także chleb ze smalcem – wszystko przygotowane przez seniorów na zajęciach kulinarnych. Deser stanowiły domowe wypieki, również przygotowane przez seniorki.

W związku z tym, ze miesiąc listopad związany jest z obchodami święta niepodległości, bardzo ciekawą niespodziankę przygotował Marcin Osiński – była to prezentacja stroju, broni i zwyczajów żołnierza z czasów napoleońskich. Jak się okazało to pasja Pana Marcina, którą zaciekawił słuchaczy. Finałem opowieści o historii tamtych czasów, odzyskiwaniu niepodległości przy boku Napoleona, był głośny wystrzał z repliki broni.

Wszyscy uczestnicy bardzo miło spędzili czas, na wspólnej zabawie, śpiewie, biesiadując i ciesząc się wzajemnie swoją obecnością.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski