Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
Grupa przy statku pirackim

Wycieczka do Ustki

W dniu 15 maja 2023 r. uczestnicy projektu „Senio-RITA” z gminy Lipnica udali się na wycieczkę do Ustki.

Pochmurna pogoda i przelotne deszcze podczas drogi wzbudziły lekki niepokój o dalszy przebieg wycieczki, jednak z chwilą dotarcia na miejsce wszelkie obawy ustąpiły. Delikatny ciepły wiatr i przyjemna temperatura okazały się idealnie dopasowane do charakteru pobytu w Ustce.

Pierwszą atrakcją była przejażdżka turystyczna ciuchcią po ulicach miasta. Pani przewodnik przez niemal godzinę w bardzo interesujący sposób opowiadała o jego historii oraz przedstawiła nam atrakcyjne miejsca chętnie odwiedzane przez turystów.

Słońce coraz częściej przedzierało się przez gęste chmury i uprzyjemniało nam krajoznawczo – edukacyjny spacer. Tuż przed 13:00 zaplanowano rejs statkiem pirackim. Klimat panujący na statku pobudził artystyczne dusze do śpiewu, który rozbrzmiewał przez całą długość trwania rejsu. Do portu zawinęliśmy z pierwszymi kroplami deszczu, który jak na razie tylko się z nami droczył.

Ostatecznie rozpadało się, ale w nadmorskiej kawiarence przy słodkim deserze deszcz nie był już taki straszny. Wręcz wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców tego nadmorskiego miasteczka. Naszą wycieczkę zakończyliśmy o godz. 16:00.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski