Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
piknik

Relacja z pikniku Senio-RITA w Miastku

W dniu 15.10.2021r. w Hali Targowej przy ul. Stolarskiej 4A, w godzinach od 11:00 do 14:00 w Miastku, odbył się piknik integracyjny promujący projekt Senio-RITA.

Organizatorzy zapewnili przybyłym gościom szereg atrakcji, opartych na zasobach lokalnych gminy Miastko i okolic tj. warsztaty zielarskie, decupage (sztuka dekoracji różnych powierzchni, tutaj malowanie toreb lnianych), garncarstwa, oraz przybliżające wiedzę o miodzie. Seniorzy mieli okazję poddać się badaniu poziomu cukru, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz zasięgnąć porad dietetyka.

Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek w formie rozgrzewającej, smacznej grochówki, pysznych ciast, słodkich przekąsek, kawy, herbaty. Dużym powodzeniem cieszyły się pierogi wykonane przez seniorki ze świetlic wiejskich z Dretynia, Świerzenka, Słosinka oraz świetlicy w Miastku, które za swój trud zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami.

Biesiadowanie swoim śpiewem umilali seniorzy z Damnicy, seniorki z Dretynia oraz dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Miastku. Tego dnia można było zaopatrzyć się w produkty eko od rolników z Naszej i Gmin ościennych. Był to niezapomniany czas, pełen wrażeń i uśmiechów, podczas którego wszyscy mieliśmy okazję poznać się jeszcze bliżej.

Wspaniały dzień, spędzony w przemiłym towarzystwie.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski