Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
Piknik Modrzejewo

Słoneczny Senio-RITA Piknik w urokliwym Modrzejewie

W piątek, 29 lipca 2021 roku w wyjątkowej Zagrodzie Modrzewo w Modrzejewie odbył się pierwszy Senio-RITA Piknik dla uczestników projektu z gminy Tuchomie.

Tematem przewodnim spotkania była naturalna profilaktyka zdrowotna. Seniorzy i inni uczestnicy pikniku mieli okazję porozmawiać o miodzie, ziołach i naturalnych sposobach dbania o zdrowie. W trakcie spotkania odbyły się wykłady Romana Bułki o miodzie i innych preparatach pszczelich oraz prelekcje Bożeny Ogar-Ekiert nt. kaszubskich ziół i ich zastosowania w codziennym życiu.

Prócz pogadanek zdrowotnych seniorzy mogli uczestniczyć w warsztatach plecionkarstwa prowadzonych przez Andrzeja Dąbrowskiego, malowaniu eko-toreb z Krystyną Chwojnicką i robieniu świec z wosku pszczelego.

Nie zabrakło degustacji miodu i kosztowania preparatów ziołowych. Uczestnicy chętnie próbowali lokalnych specjałów (pysznych sałatek, ogórków małosolnych) i domowych wypieków (chleba, drożdżówek i rogalików). Znalazło się miejsce też pieczonych ziemniaków, pysznej kaszanki i kiełbaski smażonej nad ogniskiem.

Największą atrakcją była wspólna biesiada z Wołodią Drozdem. Tańce i śpiewy potwierdziły, że seniorzy z gminy Tuchomie są pełni życia, radości i werwy.

Niesamowite wrażenie na uczestnikach pikniku zrobiła Izba Regionalna w Modrzejewie. Urokliwa wystawa dawnych przedmiotów domowego użytku i narzędzi rolniczych używanych w XIX i XX wieku dla niektórych seniorów była okazją do wspomnień z lat dzieciństwa i młodości.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski