Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
Teleopieka

Teleopieka w Gminie Kołczygłowy

W związku z realizacją na terenie Gminy Kołczygłowy projektu pn. „Senio-Rita – Rehabilitacja, Integracja, Teleopieka i Asystentura dla seniorów, niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz ich opiekunów w powiecie bytowskim” 14 lipca 2021 r. rozpoczęto wdrażanie działań dla 10 niesamodzielnych seniorów i przekazano do ich użytku opaski monitorujące na rękę, wyposażone m.in. w: przycisk SOS, lokalizator GPS, czujnik upadku.

Dzięki aktywowanej usłudze teleopieki domowej Senior w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia uruchamia przycisk SOS i bezpośrednio łączy się z całodobowym Centrum Ratunkowym Infomedic, które rozpoczyna procedurę ratunkową (pogotowie, policja, straż pożarna). Seniorzy są bezpieczni i nie czują się osamotnieni.

Od lipca wdrożone zostaną sąsiedzkie usługi opiekuńcze i asystent osoby niepełnosprawnej, dzięki którym uczestnicy projektu uzyskają pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Osoby, które będą świadczyły sąsiedzkie usługi opiekuńcze przeszły już szkolenie.

Wszyscy uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z okazanego im zainteresowania i z niecierpliwością oczekują dalszego wsparcia.

Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski