Rzeczpospolita Polska
*Urzad Marszalkowski*
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny
Rozmiar czcionki
zwiedzanie muzeum

Wyjazd integracyjny do Ustki

W piątek, 20 maja 2022 r. odbyła się wycieczka integracyjna do Ustki. Podczas wyjazdu uczestnicy projektu z gminy Kołczygłowy odwiedzili Muzeum Bursztynu.

Muzeum prezentuje sporą kolekcję różnorodnych bursztynów. Zbiory prezentowane są na dziewięciu tematycznych salach. Wśród nich znajdziemy m.in. salę poświęconą inkluzji (zarówno zwierzęcej jak i roślinnej), salę kinową (gdzie prezentowany jest 20 minutowy film), bursztynowy las, salę z eksponatami użytkowymi, czy taką gdzie zobaczyć można największe i najciekawsze okazy. W trakcie zwiedzania uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak sprawdzić autentyczność bursztynu, kiedy go szukać i jak go rozpoznać, jak wyglądała obróbka bursztynu kiedyś, a jak się to robi dziś.

Nietypową atrakcją dla naszych uczestników był Rejs Ciuchcią po Ustce z przewodnikiem. Podczas godzinnej wycieczki uczestnicy mogli poznać historię Ustki i zobaczyć lokalne atrakcje.

Pomimo wietrznej pogody uczestnicy korzystali również z uroków plaży.

Wycieczka sprawiła wiele radości i pozostawiła po sobie niezapomniane wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długo. Około godz. 17:00 wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli do domu.

uczestnicy w muzeum
przy pomniku syrenki
W muzeum bursztynu
w porcie
na poczęstunku
Nie wiesz gdzie prosić o pomoc?

Partnerzy projektu

Altra Consulting
Bytów
Borzytuchom
Kołczygłowy
Lipnica
Parchowo
Fundacja Szpitala w Bytowie
Studzienice
Miastko
Trzebielino
Tuchomie
Powiat Bytowski